Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Festival ne zaman başlıyor?

26 Temmuz 2023 Çarşamba günü kayıt yaptıran kamp sakinleri ve sporcular akşam 19.00’a kadar çadırlarına yerleşebilir. Açılış programı 27 Temmuz 2023 Perşembe saat 10:00'da Asar Çadır Kamp Alanında yapılacaktır.

Kayıt için ne yapmam gerekiyor?

Kamp alanında kalacaksanız öncelikle form doldurup ön kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Kayıttan sonra sizi Festival ekibinden telefon ile arayacaklar ve kaydınızı onaylanacaktır. Festivale yakın telefon ile aranıp gerekli bilgiler verilecektir. Lütfen bizden telefon bekleyiniz. Katıldığınız şehri ve yanınızda bulunacak kişileri de forma yazmayı unutmayınız.

Ne yiyip içeceksin?

Kamp kaydı kabul edilen ve alanda çadırlarını kuran misafirlerimiz Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın misafiri olarak belediye tarafından hazırlanan sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerini yiyebileceklerdir. Yemek seçimi, imkanların el verdiği şartlarda yöresel tatlara yer verilmeye çalışılacaktır.

Bilmediğim bir tepeye varacağımı nasıl söylersin?

Bafra merkeze bir şekilde ulaşmanız halinde belirli saatlerde kalkacak ringlerle festival alnına ulaşabilirsiniz. Bafra konum itibarı ile hem Samsun Çarşamba havaalanına hem de Sinop havaalanına yakındır. İki havaalanından uçak ile ulaşabilirsiniz. Kara yolu ile otobüs yada özel araç ile de festival alanına ulaşmanız mümkün.

Tüm soruları okumadan önce size sorayım. ücretlendirilecek misin?

Etkinliğimizde 2 öğün yemek (Sabah: 07.00-08.30 – akşam: 19.00-20.00), eğlence, bütün gösteriler, akşam etkinlikleri, geziler ve kuş sesleri de dahil her şey ücretsiz.

18 yaşından küçüğüm, festivale yalnız katılabilir miyim?

Üzgünüz, sadece ailenizle birlikte katılabilirsiniz.

Küçük bir çocuğumuz var, biz de gelelim mi?

Evet

Samsun dışında yaşıyorum etkinliğe gelebilir miyim?

Elbette katılabilirsiniz.

Arabamla festival alanına gelebilir miyim?

Evet gelebilirsiniz. Sizler için köy içinde otopark oluşturduk ve otoparktan festival alanına ücretsiz ulaşım da sağladık. Lakin yoğunluktan yer bulamayabilirsiniz. Tavsiyemiz Bafra’dan ücretsiz ringlerimizi kullanmanızdır.

Festivale başvurmadım ama çıkarsam beni almaz mısınız?

Elbette gelebilirsiniz. Kayıt formu doldurmadan seyirci olarak çıkıp gelebilirsiniz. Onda da sorun yok. Lakin Çadır Kamp alanında yer olmayabilir, çıkıp gelirseniz size yer bulamazsak üzülürüz. En iyisi siz form doldurup kayıt yaptırın.

Bisiklet ve motosikletimle festival alanına gelebilir miyim?

Belirlenen alana park ettiğiniz sürece bisikletiniz veya motosikletiniz ile festival alanına gelebilirsiniz.

Festival alanında kendimiz pişirip mangal yapabilir miyiz?

Biz, sizler için en güzel yemekleri hazırlayacağız. Doğa ve çevre güvenliği nedeniyle mangal yapılması ve her türlü ateş yakılması yasaktır.

Festival alanında insani ihtiyaçlarımızı nasıl karşılayacağız?

Festival alanında tuvaletlerimiz olacak. Ayrıca kullanımınız için kamp ortamında sıcak su olan duşlarımızdan ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Bütün bunları yaparken neden para almıyorsun?

Haklısınız. Katılımcılara alanda sağlanacak tüm hizmet ve ikramlar Bafra Belediyesi tarafından karşılanacaktır. Çünkü biz istiyoruz ki, Bafra’nın bu güzelliğini hep beraber yaşayalım, temiz havasını birlikte soluyalım ve ülkemizin bu güzel yerini bütün dünyaya tanıtalım.

Katılımcılardan neler bekliyorsunuz?

Sizlerden tek beklentimiz doğaya saygılı olmalı, temizliğe önem vermeli ve bol bol video/ fotoğraf çekip sosyal medya hesaplarınızdan #yönünüdoğayaçevir #kapıkayafest #kapıkaafest2023 hashtagleri ile paylaşmanızdır.